Yaz Okulu

ÖNEMLİ DUYURU!!

Sosyal izolasyon dönemini verimli değerlendirmek isteyen lise öğrencileri için Boğaziçi Üniversitesi’nin sunduğu geleneksel BOUN101 Lise Yaz Okulu programı bu yıl online platformlarda birbirinden zengin dersler ve buluşmalarla gerçekleştirilecektir. Bilgi için BURAYA TIKLAYARAK BOUN101 DETAYLI BİLGİ DOSYASINI İNDİREBİLİR ve 0212 359 73 62’den ulaşabilirsiniz.

1. Dönem:  28 Haziran-9 Temmuz 2021

2. Dönem:  26 Temmuz-6 Ağustos 2021

Amaç

Boğaziçi Üniversitesi – BOUN101 Lise Yaz Okulu, programlamadan yapay zekaya, oyun teorisinden sanayi devrimine, yaratıcı yazarlığın zengin olanaklarından girişimciliğe ve sürdürülebilir kalkınma gibi alanlara uzanan bir yolculukta, öğrencileri akademik yaşamın temel taşlarıyla ve eleştirel düşünceyle tanıştırıyor, onların üniversite hayatına yönelik bilgi ve deneyim edinmelerini amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda, BOUN101 Yaz Okulu, birçok seçenek içinden derslerin seçilmesiyle oluşturulan kişisel programlar kapsamında, haftada dört gün-günde üç periyot halinde derslerin yapıldığı iki haftalık bir eğitim programı olarak gerçekleştirilmektedir.

Yaz Okulu boyunca, ders dışında da, öğrencilerin öğrenim süreçlerinin zenginleştirilmesi için, hafta içi ve hafta sonu, kampüs içinde ve dışında çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirilecektir. Öğrencilerin tercihine sunulacak etkinlikler arasında, SineBU’da film gösterimleri, Oyun Kulübü’nde grup aktiviteleri, Beden Perküsyonu, akustik konserler, Mezun Buluşmaları ve çeşitli workshop’lar bulunmaktadır.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 73 62
  • tanitim@boun.edu.tr