Kariyer Seçiminde İlk Basamak

Ders İçeriği:

Sınava hazırlanırken hedef belirlemek, bu hedefleri tespit edebilir hale getirmek, onlara ulaşmaya yardımcı olacaktır. Bu ders, potansiyelinizin farkına varmanıza, kendinizi tanımanıza ve başarma isteğinizi artırıcı yöntemleri keşfetme sürecinize katkıda bulunacak.  Üniversite ve bölüm tercihi bireyin yaşamındaki en önemli kararlardan biridir. Bunun kişinin hayalleri ve yetkinlikleri ile nasıl uyumlu olacağının keşfi ise maalesef zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte değişen dünyanın yeni kodlarının çalıma hayatındaki etkisini anlamak gelecek planlaması için çok önemlidir. Bu derste, bu sürecin genç için daha anlaşılabilir hale gelmesine yardımcı olacak araçlar verilecek ve geleceğin iş yaşamı ile ilgili yapılan çalışmalardan bahsedilecektir.  Bu noktada kendilerine bakışları ve soracakları soruları derinleştirerek bireysel bir iç görü sağlamaları sağlanacaktır.  Bu dersin içinde öğrencinin mizacını, güçlü ve zayıf taraflarını, değerlerini ve motivasyon kaynaklarını tespit edebilmek için çeşitli envanterlerden yararlanılacaktır. Ayrıca bu dersin hedefleri arasında, somur örneklerle üniversite ve meslekler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaları, yer almaktadır.

Süre: 6 saat (2 saat x 3 oturum / 50 dk ders + 10 dk mola)

 

Eğitim Takvimi

3. Dönem 2 - 5 Ağustos 2022
TarihSüreYerKonuEğitmen
04/08/202215:30 – 17:30Boğaziçi Üniversitesi Güney KampüsKariyer Seçiminde İlk BasamakDoç. Dr. Sevgi Kesim
05/08/202210:00 – 12:00Boğaziçi Üniversitesi Güney KampüsKariyer Seçiminde İlk BasamakDoç. Dr. Sevgi Kesim
11/08/202210:00 – 12:00Boğaziçi Üniversitesi Güney KampüsKariyer Seçiminde İlk BasamakDoç. Dr. Sevgi Kesim

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

Neden BOUN 101' i seçmeliyim?

Sicim Teorisi, doğada gözlemlediğimiz bütün etkileşmeleri aynı çatı altındabirleştirip açıklama ihtimali en yüksek olan teori olmaya adaydır. Herhangi teorinin ya damodelin, doğa ile alakası olup olmadığının gerçek hakemi deneylerdir.

books

Outdoor learning and tending.

download

Outdoor learning and tending.

Practical life

Outdoor learning and tending.

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.