Dr. Bahri Atay Özgövde

Hakkımda

Doktorasını Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2009 yılında alan Atay Özgövde, daha öncesinde Telekom sektöründe Ar-Ge mühendisi olarak GSM projelerinde çalışmıştır.

Araştırma alanları 5G ve üzeri yeni nesil ağlar, kenar bilişim(edge computing), dağıtık sistemler, çevresel zeka, giyilebilir akıllı donanımlar, nesnelerin interneti (IoT)  ve oyun yazılım mimarileridir.

Akıllı cihaz ve giyilebilir algılayıcıların kullanıldığı mobil sağlık projeleri yürütmüş, algılayıcı verilerinin temel alındığı çevresel zeka araştırmalarında bulunmuştur.

Yeni başlayanlar ve gençler için programlamaya girişin yanı sıra Arduino temelli gömülü programlama eğitimlerini çeşitli kurumlarda vermiştir.

Doktora sonrası önce Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde ardındanda 2021 yılından itibaren Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tam zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.