Dr. Duygu Umutlu

Hakkımda

Dr. Öğr. Üyesi Duygu Umutlu, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitim bölümünde görev yapmaktadır. Lisans eğitimini 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği programında tamamlamıştır. 2008-2012 yılları arasında İstanbul’da bir özel okulda İngilizce öğretmenliği yapmıştır. 2012-2017 yılları arasında ise Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Teknolojisi programından yüksek lisans derecesini aldıktan sonra ise, 2019 yılında ise Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Georgia Üniversitesi’nde “Öğrenme, Tasarım ve Teknoloji” doktora programını tamamlamıştır. İlgi alanları, 21. yüzyıl becerileri, eğitimde teknoloji entegrasyonu, yenilikçi öğretmen eğitimi, teknolojinin anlamlı öğrenme için kullanımı, FeTEMM eğitimi ve programlama/kodlama eğitimidir.

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

My Education

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.