Dr. Ediz Taylan

Hakkımda

Ediz Taylan, kimya lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nde, yüksek lisansını Villanova University’de (Pennsylvania, ABD) tamamladı. Doktorasını ise 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Organik Kimya Ana Bilim Dalı’ndan almıştır. Fransa ve Almanya’da polimer araştırmaları konularında farklı çalışmalara katılmıştır. Halen Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nde Organik Kimya Laboratuvar derslerini vermektedir. Polimer araştırmaları ile ilgili makaleleri ve 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yayınları tarafından basılmış olan “Experimental Organic Chemistry” isimli bir ders kitabı mevcuttur.

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

My Education

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.