Dr. Fatma Aslan Tutak

Hakkımda

Fatma Aslan-Tutak, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ortaöğretim Matematik Eğitimi Bölümünden mezun olmasının ardından 2005 yılında University of Florida’da başlamış olduğu matematik eğitimi alanındaki doktora eğitimini tamamlamış ve 2010 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümünde (Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi) öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Dr. Aslan-Tutak, ulusal ve uluslararası araştırma projelerinde yer almış, matematik öğretim programlarının geliştirilmesinde komisyon üyelikleri yapmıştır. Dr. Aslan-Tutak, European Society for Research in Mathematics Education’ının iki yılda bir düzenlediği kongresinde 2014-2019 yılları arasında “TWG:20 Mathematics Teacher Knowledge, Beliefs and Identity” grubunda eş-liderlik, 2019 yılından bu yana da liderlik görevi üstlenmektedir. Dr. Aslan-Tutak’ın araştırmaları öğretmen eğitimi, matematik öğretme bilgisi ve ölçülmesi, öğretmen eğitiminde mentörlük, matematik eğitimi alanında uluslararası karşılaştırmalı çalışmalar, öğretmen adayları ve öğretmenlerin bilgisinin güçlendirilmesi için eğitimler geliştirilmesi ve uygulanması, sınıf tabanlı ölçme-değerlendirme, fen ve matematik alanlarında sınıf içi ölçme değerlendirme uygulamaları, STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) eğitimi konuları üzerine yoğunlaşmaktadır. 

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

My Education

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.