Dr. Fatma Başak Aydemir

Hakkımda

Fatma Başak Aydemir halen Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde doktor öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Doktorasını “”Sosyoteknik Sistemlerin Tasarım ve Evrimi: Gereksinim Mühendisliğinden Bir Bakış” başlıklı tezi ile İtalya’daki Trento Üniversitesinden bilgi ve iletişim teknolojileri alanında 2016 yılında almıştır. Doktora sonrası çalışmalarını Hollanda’daki Utrecht Üniversitesinde yürütmüş, bu süre zarfında Avrupa Birliğince desteklenen PACAS projesinde çalışmıştır.

Araştırmalarında yapay zeka tekniklerini yazılım mühendisliğine uygulayarak yazılım ürünlerinin ve süreçlerinin kalitesini artırmayı hedefleyen Aydemir TÜBİTAK BİDEB 2232 Uluslararası Lider Araştırmacılar programınca desteklenen Dijital Dönüşüm için Gereksinim Mühendisliği projesinin yürütücülüğünü yapmaktadır.

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

About

Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. edit to change text. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. 

My Education

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.