Dr. Güneş Ünal

Hakkımda

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Güneş Ünal, lisans eğitimini 2004 – 2008 yılları arasında aynı üniversitede tamamlamıştır. Bölüm birincisi olarak mezun olan Dr. Ünal, aynı yıl New Jersey Eyalet Üniversitesi (Rutgers) ile New Jersey Tıp ve Dişçilik Üniversitesi tarafından yürütülen Nörobilim Doktora Programına kabul edilmiştir. Dr. Ünal, tezini Prof. Denis Pare süpervizyonunda, perirhinal korteksin elektrofizyolojik özellikleri konusunda yapmış ve doktora programını 3,5 yılda 4.00 GPA ile tamamlanmıştır. Aynı enstitüde 1,5 yıl doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmalarını sürdüren Dr. Ünal, 2013 yılında Blaschko Doktora Sonrası Araştırmacı Bursu’nu kazanarak Oxford Üniversitesi Farmakoloji Bölümü’nde çalışmaya başlamıştır. Oxford Üniversitesi Linacre Koleji’nin de Araştırma Üyesi olan Dr. Ünal, 2017 yılında İngiltere’deki çalışmalarını tamamlamış ve Boğaziçi Üniversitesi’ne dönmüştür. Davranışsal Sinirbilim Laboratuvarı’nın direktörü ve Bilişsel Bilim Programı başkan yardımcısı olan Dr. Ünal, çeşitli nöroanatomik, farmakolojik ve davranışsal yöntemler kullanarak, depresyon ve anksiyetenin altında yatan nöronal süreçleri incelemektedir. Bu araştırmalar Boğaziçi Üniversitesi BAP Birimi, TÜBİTAK ve Avrupa Moleküler Biyoloji Derneği (EMBO) tarafından desteklenmektedir.

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

My Education

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.