Dr. Nazik Dinçtopal Deniz

Hakkımda

Nazik Dinçtopal Deniz, Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde tam zamanlı öğretim üyesidir. Boğaziçi Üniversitesi Bilişsel Bilimler Yüksek Lisans Programı’nda ikinci bir görevlendirmesi bulunmaktadır. Doktora derecesini City University of New York (CUNY) Graduate Center, Dilbilim Programı’ndan almıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nden önce Columbia Üniversitesi, CUNY Queens College ve CUNY LaGuardia Community College’da öğretim üyeliği yapmıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nde lisans düzeyinde dil bilinci ve ikinci dil edinimi, lisansüstü düzeyde (deneysel) araştırma yöntemleri ve psikodilbilim dersleri vermektedir.

Araştırmaları, birinci ve ikinci dil işleme üzerine odaklanmaktadır. Özellikle Türkçede cümle işlemede sözdizimsel ve ritmik etkiler ve sözdizimsel ve morfolojik işlemede bürünsel netleştirme ile ilgilenmektedir. Ayrıca ikinci dil konuşan bireylerin cümle işleme rutinlerinde sözdizimsel, anlamsal ve bürünsel faktörleri araştırır. Yabancı Diller Eğitimi Bölümü psikodilbilim laboratuvarının direktörüdür.

My Education

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.