Dr. Şebnem Yalçın

Hakkımda

Dr. Şebnem Yalçın, 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğin programnından mezun olduktan sonra 2 yıl    farklı eğitim kurumlarında İngilizce öğretmeni olarak çalışmıştır. Farklı yaş gruplarıyla öğretmenlik deneyimi edindikten sonra 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde yüksek lisans yapmaya başlamıştır. Doktora çalışmalarını Toronto Üniversitesi’nde İkinci Dil Eğitimi 2007-2011 yılları arasında Kanada’da sürdürmüştür.  Doktora  çalışmasını tamamladıktan sonra 2012 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Yabancı  Diller Eğitimi bölümünde tam zamanlı olarak çalışmaktadır.

 

Araştırma alanları  arasında farklı yaş gruplarında sınıf ortamında yabancı dil öğretimi,   dilbilgisi öğretimi, konuşma becerisinin geliştirilmesi, bireysel farklılıklar ve içerik odaklı öğretim metodu bulunmaktadır.

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

My Education

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.