Dr. Tamer Atabarut

Hakkımda

1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Atabarut, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Boğaziçi Üniversitesi’nden çevre teknolojileri alanında almıştır. Doktora çalışmaları esnasında, Almanya’da önce Hamburg-Harburg Teknik Üniversitesi ve daha sonra Aachen Teknik Üniversitesi’nde ortaklaşa yürütülen araştırma projelerinde yer almıştır. Mesleki ilgi alanları içinde bulunan Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği, Kentsel Altyapı Yatırımları, Katı Atık Yönetimi, Evsel ve Endüstriyel Atıksuların Arıtılması ve Çevresel Etki Değerlendirilmesi Etüdleri ile ilgili 100’e yakın ulusal ve uluslararası projede ve bunların teknik ve yönetimsel raporlarının hazırlanmasında yer almış; bu konularda tebliğler sunmuş ve 17 kitabın da editörlüğünü yapmıştır. Ayrıca, 100’den fazla ulusal ve uluslararası akademik ve teknik toplantının organizasyonunu sağlamıştır.

Halen Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Dr. Atabarut, Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Müdürü, UN-SDSN Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

My Education

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.