Prof. Dr. Begüm Özkaynak

Hakkımda

Prof. Dr. Begüm Özkaynak, lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’ndenalmıştır. Daha sonra Manchester Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünde ikinci yüksek lisansını ve BTK-UAB’de Ekolojik Ekonomi ve Çevre Yönetimi alanında doktorasını tamamlamıştır. Hala Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünde görev yapmaktadır. Araştırma ilgi alanları arasında çevresel ve ekolojik ekonomi, sürdürülebilir kalkınma, çevresel çatışmalar ve yönetişim yer almaktadır. Çalışmaları Ecological Economics, Cambridge Journal of Economics, Futures, Energy Policy, Progress in Planning, Environment and Planning B, Environmental Values, and Toplum ve Bilim’de yer aldı. Aynı zamanda Avrupa Ekolojik Ekonomi Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir ve İstanbul’da düzenlenen ESEE 2011 konferansının yerel organizasyon komitesinin başkanlığını yapmıştır. Son zamanlarda ise, Türkiye’de çevresel çatışmaları ve ardından gelen çevre hareketlerini araştıran projeler üzerinde çalışmaktadır.

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

My Education

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.