Prof. Dr. Ceyhun Elgin

Hakkımda

Lisans eğitimini 2001-2005 arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde ekonomi alanında tamamlayan Prof. Dr. Ceyhun Elgin, doktora derecesini dinamik makroekonomi üzerine yazdığı teziyle Minnesota Üniversite’sinden aldı. 2010’dan beri Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde görev yapmaktadır. Farklı dönemlerde Minnesota Üniversitesi, Boston Üniversitesi, Columbia Üniveristesi ve New York Üniversitesi’nde de ders vermiş, Amerikan Merkez Bankası Fed, IMF, George Washington Üniversitesi ve Dünya Bankası’nda da ziyaretçi araştırmacı olarak bulunmuştur. Makroikitsatın kayıt dışı ekonomi, ekonomi politikası, kamu maliyesi, pandemi ekonomisi, optimal vergilendirme, ekonomik büyüme ve kalkınma gibi farklı alt alarında 40’ın üzerinde akademik yayını bulunan Ceyhun Elgin’in Kayıt Dışı Ekonomi üzerine İngilizce olarak yayınlanmış bir de kitabı bulunmaktadır.

 
Akademik çalışmaları, British Academy, Bilim Akademisi, TÜBİTAK, IMF ve Dünya Bankası gibi kuruluşlarca desteklenen Ceyhun Elgin ayrıca geçtiğimiz yıllarda UniCredit Vakfı En iyi Doktora Tezi Ödülü, BÜVAK Araştırmada ve Öğretimde Üstün Başarı ödüllerinin de sahibi olmuştur. Ceyhun Elgin’in YouTube üzerinden yayın yapan ve 2019 yılından bu yana faaliyetette olan Kayıt Dışı İktisat adlı bir de video blogu bulunmaktadır.

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.