Prof. Dr. Emre Otay

Hakkımda

Prof. Dr. Emre Otay Boğaziçi Üniversitesi’nden inşaat mühendisi olarak mezun olduktan sonra yüksek lisansı Almanya’da doktorasını ise kıyı ve deniz mühendisliği alanında ABD’de yapmıştır. Avrupa ve Amerika’da farklı kurumlarda mühendis ve araştırmacı olarak çalıştıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak kıyı ve denizlerde çevreye duyarlı sürdürülebilir çözümler üzerine yoğunlaşmıştır. Bunlar arasında rüzgâr, dalga ve termal deniz enerjisi, deniz mineralleri, kumsal beslemesi, deniz trafiği ve petrol kazaları yer almaktadır. 2012 yılında GeorgiaTech üniversitesinde misafir öğretim üyeliği sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Rektör Danışmanı olarak görev almıştır. Son yıllardaki araştırma projeleri arasında rüzgâr ve dalga enerjisi, deniz ısısı ile bina iklimlendirme sistemleri, yenilenebilir enerjiye dayalı deniz suyu arıtma sistemi, tsunami risk değerlendirmesi ve kıyı erozyonuna karşı kumsal beslemesi yer almaktadır. Halen İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Kıyı Mühendisliği Laboratuvar direktörü olarak çalışmalarını sürdüren Prof. Otay Avrupa Deniz Mineralleri Grubu Yönetim Kurulu üyesidir

Eğitim ile ilgili sormak istedikleriniz mi var?

My Education

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing edit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

İletişim
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi
  • Etiler Mh. Cengiz Topel Cd. 34337 Uçaksavar / Etiler
  • İstanbul - Türkiye
  • 0 (212) 359 47 40
  • tanitim@boun.edu.tr
BOUN 101 Lise Yaz Okulu
BOUN 101 programımızın sizler için avantajlarını keşfedin! 1863 yılında temelleri atılan Boğaziçi Üniversitesi 150 yıldır eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.